Uroczysta inauguracja obchodów 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa

STJ11 października 2014 w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia miała miejsce uroczysta inauguracja obchodów 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa. Uroczystościom przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz. W inauguracji uczestniczyło także siedem osób – przedstawicieli naszej wspólnoty.

W czasie homilii kardynał Stanisław Dziwisz podkreślił, że aby zbliżyć się do Chrystusa trzeba, za przykładem św. Teresy, być ludźmi prawdziwej modlitwy. „Tej modlitwy potrzebuje zwłaszcza człowiek współczesny, człowiek jakże często zabiegany i uwikłany w sprawy tego świata, goniący za pieniądzem, a zapominający o Chrystusie i o Jego ewangelii”.SBMILOSIERDZIA

28 marca 2015 r. minie pięćset lat od narodzin św. Teresy. „Ta okoliczność sprawia, że wszystkie karmelitańskie wspólnoty w łączności z Kościołami lokalnymi i Kościołem Powszechnym będą w sposób uroczysty przypominać sobie wzniosłą doktrynę naszej duchowej Matki i przekazywać ją współczesnemu światu” – napisał o. Tadeusz Florek OCD, prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych.

Po Mszy św. w Auli św. Jana Pawła II odbył się koncert pieśni karmelitańskich w wykonaniu zespołu „Twoje Niebo”, w czasie którego można było wysłuchać poezji św. Teresy. Chętni mogli zwiedzić wystawę „Teresa i jej dzieło życia”. W programie znalazła się także prezentacja filmu „Teresa od Jezusa”. Pielgrzymi z naszej wspólnoty mieli okazję uczestniczyć we wszystkich tych wydarzeniach. Obecność na inauguracji pozwoliła także na spotkania z przedstawicielami wspólnot z całej prowincji krakowskiej, którzy przyjechali do Krakowa.