Nowy asystent wspólnoty

Decyzją Delegata Prowincjała ds. Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych nowym asystentem kieleckiej wspólnoty od października 2015 roku został o. Adam Hrabia od Świętej Rodziny, który zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego asystenta o. Bazylego Mosionka. Ojciec Adam pełni obecnie funkcję opiekuna Domu Modlitwy w Piotrkowicach, gdzie przybył po ponad rocznym pobycie we wspólnocie karmelitów bosych w Lublinie.

Ojca Adama mieliśmy okazję poznać w dniu dzisiejszym, podczas comiesięcznego spotkania naszej wspólnoty w kaplicy sióstr karmelitanek. Jak sam stwierdził odprawił on dla nas swego rodzaju mszę prymicyjną, ponieważ nie miał do tej pory, od czasu swojego przyjścia do Karmelu 8 lat temu, okazji sprawować Eucharystii w tym miejscu.

Nowy ojciec Asystent kapłanem jest już 25 lat, ale karmelitą bosym nieco ponad osiem. Wcześniej pracował jako kapłan diecezjalny w diecezji Częstochowskiej jako wikariusz, ojciec duchowny w Niższym oraz Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Do zadań asystenta, zgodnie ze statutami, należy pomoc duchowa wspólnocie Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych i towarzyszenie jej w powołaniu, aby mogła na nie właściwie odpowiadać. Stara się on również ożywiać solidarność między wspólnotą świecką a braćmi i mniszkami Zakonu.

Ojca Adama witamy serdecznie i ciepło, dziękując jednocześnie Ojcu Bazylemu Mosionkowi za ponad rok współpracy, głoszenia Słowa i wspierania nas w kroczeniu drogą karmelitańskiego powołania.