Wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża

edithstein2Dziś w Karmelu przeżywamy wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki bosej żydowskiego pochodzenia, która złożyła ofiarę ze swojego życia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu 9 sierpnia 1942.

Warto poznać choćby fragment jej pism duchowych:

Świat płonie: walka Chrystusa z Antychrystem wyraźnie się zaostrzyła, dlatego jeśli zdecydujesz się stać po stronie Chrystusa, możesz zostać wezwana nawet do ofiary ze swego życia.

Świat stoi w ogniu. Czy chcesz zagasić płomienie? Patrz na Krzyż: z otwartego Serca płynie Krew Zbawiciela, Krew zdolna ugasić nawet płomienie piekła. Przez wierne zachowywanie ślubów osiągniesz to, że twoje serce stanie się wolne i otwarte, a zatem będą mogły przypływać do niego strumienie Bożej miłości, przepełniając je i dając mu płodność aż po krańce ziemi.

Mocą Krzyża możesz być obecna we wszystkich miejscach bólu – wszędzie tam zaprowadzi cię współczująca miłość, ta miłość, którą czerpiesz z Boskiego Serca i która czyni cię zdolną rozprzestrzeniać Jego Najdroższą Krew, aby nieść ulgę, ratować, zbawiać.

Czy ten tekst nie jest napisany jakby w naszych czasach?